Переваги внутрішньоартеріальної хіміотерапіі

У чому переваги та унікальність методики регіонарної внутрішньоартеріальної хіміотерапії? Під час проведення звичайної (системної хіміотерапії) препарат вводять у венозне русло, а потім із током крові розподіляється в організмі, і він у якійсь залишковій концентрації потрапляє в пухлину, де й чинить свою лікувальну дію.
І у лікарів і вчених завжди виникало питання, як зробити концентрацію хіміопрепарату в пухлині максимально високою, щоб отримати максимальний лікувальний ефект? Дози хіміопрепаратів при системному введенні обмежені, оскільки з підвищенням дози значно збільшуються загальнотоксичні та побічні ефекти.
І вихід було знайдено. Якщо ввести хіміопрепарат безпосередньо в артеріальну судину, яка кровопостачає зону, де розташована пухлина, можна отримати концентрацію хіміопрепарату в 15-20 разів вищу, ніж при внутрішньовенному введенні. Відповідно лікувальний ефект при внутрішньоартеріальному введенні препаратів ми можемо отримати значно більш виражений, ніж при внутрішньовенному.

Методику внутрішньоартеріальной регіонарной хіміотерапіі розробляв і впроваджував проф.Процик В.С. на базі київського інституту раку, к.м.н. Воробьйов О.Н. на базі Запоріжського клінічного онкологічного диспансеру

На картинці зображена схема транстемпорального ретроградного введення катетера для введення хіміопрепарата з позиціюванням його вище біфуркаціі сонної артеріі на рівні відходження язичної артеріі

внутрішньоартеріальна хіміотерапія Яремчук Антон Леопольдович